2.8 C
Sompolno
niedziela, 3 marca, 2024
Strona głównaAktualnościPiknik na zakończenie wakacji - fotorelacja

Piknik na zakończenie wakacji – fotorelacja

Jednym z punktów odbywającego się w sobotę, 5 września br. Pikniku z okazji zakończeni wakacji, na placu przy Urzędzie Miejskim w Sompolnie, Ratownicy Medyczni działający przy OSP Konin Chorzeń przeprowadzili pokaz przedstawiający udzielenie pierwszej pomocy.
Celem zorganizowanego pokazu było uświadomienie uczestnikom jak bezcenna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez świadka zdarzenia. Często właśnie taka pomoc ratuje życie poszkodowanym. Koordynatorem tego przedsięwzięcia był Tomasz Gościniak Naczelnik OSP Chorzeń. W ramach wizyty ratowników wyjaśnione i zaprezentowane zostały zasady udzielania pierwszej pomocy przed medycznej, m. in. w przypadku osoby nieprzytomnej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zaopatrywania kontuzji kończyn, udrożnienia dróg oddechowych u osób dorosły jak i niemowląt. Uczestnicy zebrani na placu najpierw obejrzeli pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników z wykorzystaniem sprzętu ratownictwa medycznego, następnie odbyli podróż z teorii do praktyki. Zapoznali się ze sprzętem ratownictwa medycznego, na co dzień stosowanym w działaniach oraz samodzielnie ćwiczyli umiejętności praktyczne w tym zakresie na fantomach. Oczywiście, jak zawsze najbardziej chętne były dzieci.
Na placu nie zabrakło także druhów z naszej jednostki OSP, gdzie z dumą prezentowali samochód ratowniczo – gaśniczy, trójnóg ratowniczy wykorzystywany do działań podziemnych. Największą atrakcją dla dzieci jednak była łódź ratownicza oraz narzędzia hydrauliczne, które zostały pozyskane w tym roku. Przeprowadzono również konkursy sprawnościowe w których dzieci i młodzież mogła wcielić się w rolę strażaka w pełnym przebraniu oraz uzbrojeniu rywalizując kto pierwszy strąci wodą z hydronetki daną przeszkodę.

W sobotę w Pikniku na zakończenia wakacji wzięli udział również przedstawiciele z Przytuliska w Sompolnie OTOZ Animals, którzy po raz pierwszy zaszczycili nas swoją obecnością. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zostało założone 3 października 2001 roku, prowadzi 9 schronisk dla bezdomnych zwierząt oraz ośrodek dla zwierząt gospodarskich odebranych podczas interwencji dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Opowiadając o swojej działalności i pupilach zachęcali do adopcji oraz wolontariatu.

Około godziny 20.00 rozpoczęła się Noc z Didżejami (Dj Albert, Konrad, SparkyDeyaj), przy których można było tańczyć i bawić się do późnych godzin.

Organizatorami byli: Burmistrz Miasta Sompolno, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie i Samorząd Mieszkańców Miasta Sompolno.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane