2.8 C
Sompolno
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaAktualności22 rajd rowerowy "Bez Uzależnień"

22 rajd rowerowy “Bez Uzależnień”

W sobotę, 5 września, już po raz XXII odbył się Rajd Rowerowy Bez Uzależnień organizowany przez Burmistrza Miasta Sompolno Pana Romana Bednarka oraz Gminną Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sompolnie.
Mimo nieprzyjemnej pogody, której towarzyszył wiatr, uczestnicy nie zawiedli i przy Urzędzie Miejskim w Sompolnie, na stracie stawiło się liczne grono mieszkańców naszej Gminy. Tym razem na trasie 25 kilometrowego rajdu wystartowało ponad 200 miłośników dwóch kółek. Trasa tegorocznego rajdu przebiegała przez miejscowości: Sompolno, Belny, Ryn, Ośno, Wierzbie i Sycewo, powracając do siedziby Gminy. Jedną z atrakcji mijanego szlaku była możliwość zwiedzania rezerwatu przyrody Kawęczyńskie Brzęki przy boku Pana Grzegorza Szareckiego – Specjalisty z Nadleśnictwa Koło , gdzie ochotnicy pieszo udali się na „Ryńską Górę” podziewać piękne walory lasu.
Po dość wyczerpującym marszu i przejeździe po piaszczystym terenie, wszystkich zaproszono na przepyszny, regenerujący siły żurek, który podawano w Domu Ludowym na Rynie.
Jak co roku bardzo pomocni okazali się druhowie OSP Racięcice oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji, którzy skutecznie zabezpieczali kolumnę rowerową pod czas rajdu.
Na zakończenie rozlosowano nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Sompolno. Główna nagrodą był rower marki OMEGA, natomiast osoby kolejno wylosowane otrzymały kask ochronny na bezpieczne wyprawy rowerowe. Zwycięzcami okazali się:
1. Pan Andrzej Józwiak
2. Pani Lusia Jankowska
3. Pan Szymon Stankiewicz

Czynnie uczestniczący w rajdzie Burmistrz dziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz aktywny udział.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane