2.8 C
Sompolno
niedziela, 3 marca, 2024
Strona głównaAktualności112Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

05.09.2015 roku na stadionie miejskim w Sompolnie odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu konińskiego. Tego typu turniej został zrealizowany na naszym terenie po raz pierwszy.
Zawody przeprowadzono w dwóch grupach: Grupa A – 14 drużyn męskich, Grupa C – 6 drużyn kobiecych. Punktualnie o godzinie 10.00 wszystkie drużyny uroczyście wmaszerowały przy asyście Sompoleńskiej Orkiestry Dętej na stadion miejski. Po złożeniu meldunku o rozpoczęciu zawodów, kapitanowie poszczególnych zespołów udali się na techniczną odprawę. Chwilę później na bieżni pojawili się pierwsi zawodnicy. Druhowie zmagali się w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Startujące drużyny uczestniczyły również w konkurencji musztry, której ocena nie była brana do klasyfikacji generalnej. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Za prawidłowy przebieg zawodów odpowiadała komisja sędziowska złożona z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Konina, natomiast trudu przygotowania i przeprowadzenia imprezy podjęli się członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Sompolno. W trakcie zmagań zawodnicy oraz przybyli goście mogli skosztować ciepłej grochówki.
Sportowe zmagania zawodników obserwowali znamienici goście: Poseł na Sejm RP Tomasz Nowak i Jacek Kwiatkowski, Senator RP Ireneusz Niewiarowski, Członek Głównego Sądu Honorowego Związku OSP RP druh Władysław Koliński, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Kazimierz Pałasz, Starosta Powiatu Konińskiego Stanisław Bielik wraz z Burmistrzami i Wójtami z terenu powiatu konińskiego, V-ce Prezydent Miasta Konina Sławomir Lorek wraz z Radnym Miasta Konina Januszem Zawilskim, Radni Powiatu Konińskiego na czele z przewodniczącym Januszem Stankiewiczem, Radni Miasta i Gminy Sompolno, Prezesi Zarządów Gminnych i Komendanci Gminni OSP z terenu powiatu konińskiego.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane