2.8 C
Sompolno
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaProjekty rządoweFundusz Rozwoju DrógPrzebudowa ulicy Kasztanowej w Sompolnie w zakresie wykonania chodnika

Przebudowa ulicy Kasztanowej w Sompolnie w zakresie wykonania chodnika

W dniu 13.10.2023r., została podpisana umowa pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim, a Gminą Sompolno na realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Kasztanowej w Sompolnie w zakresie wykonania chodnika” , które zostanie sfinansowane z państwowych funduszy celowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kwota dofinansowania – 169 925,66 zł,

Suma wydatków kwalifikowanych – 212 407,08 zł.

Realizacja przedmiotowej inwestycji polega na przebudowie chodnika wzdłuż ul. Kasztanowej wraz z wykonaniem oświetlonego przejścia dla pieszych.

Ma ona ogromne znaczenie z punktu widzenia gminy Sompolno.

Dzięki realizacji przedmiotowej inwestycji poprawi się jakość infrastruktury drogowej dla pieszych na terenie gminy, a także zwiększy się bezpieczeństwo tzw. niechronionych użytkowników drogi: pieszych, w tym dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola miejskiego znajdującego się bezpośrednio przy przebudowywanym chodniku.

Realizacja projektu wpłynie w znaczącym stopniu na poprawę jakości życia mieszkańców, nastąpi poprawa połączeń drogowych dla pieszych i rowerzystów, przebudowywany chodnik stanowił będzie połączenie/dojście do istniejącej już ścieżki pieszo- rowerowej, którą dzieci chodzą do szkoły podstawowej i do przedszkola. Zmniejszą się dysproporcje infrastruktury w regionie. Nastąpi również poprawa poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego oraz warunków życia społeczności lokalnych.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane