2.8 C
Sompolno
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaProjekty rządoweFundusz Rozwoju DrógPrzebudowa ulicy Ogrodowej w Sompolnie w zakresie wykonania chodnika i przejść dla...

Przebudowa ulicy Ogrodowej w Sompolnie w zakresie wykonania chodnika i przejść dla pieszych

W dniu 13.10.2023r., została podpisana umowa pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim, a Gminą Sompolno na realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Ogrodowej w Sompolnie w zakresie wykonania chodnika i przejść dla pieszych” , które zostanie sfinansowane z państwowych funduszy celowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kwota dofinansowania – 354 329,14 zł,

Suma wydatków kwalifikowanych – 442 911,43 zł.

Realizacja inwestycji polega na budowie chodnika wzdłuż ul. Ogrodowej oraz oświetlonych przejść dla pieszych (wyniesionego i zwykłego) w Sompolnie.

Dzięki realizacji inwestycji poprawi się jakość infrastruktury drogowej dla pieszych na terenie gminy Sompolno, a także zwiększy się bezpieczeństwo tzw. niechronionych użytkowników drogi: rowerzystów i pieszych, w tym dzieci uczęszczających do szkół i na boisko „Orlik” znajdujące się bezpośrednio przy powstającym chodniku. Zniweluje się niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego; polepszą się warunki komunikacyjne jej użytkowników- zwiększy się dostępność transportowa, zmniejszą dysproporcje infrastruktury w regionie.

Realizacja projektu wpłynie w znaczącym stopniu na poprawę jakości życia mieszkańców, nastąpi poprawa połączeń drogowych dla pieszych i rowerzystów. Nastąpi również poprawa poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego oraz warunków życia społeczności lokalnych.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane