2.8 C
Sompolno
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaProjekty rządoweFundusz Rozwoju DrógPrzebudowa ulicy Piotrkowskiej w Sompolnie wraz z kanalizacją deszczową

Przebudowa ulicy Piotrkowskiej w Sompolnie wraz z kanalizacją deszczową

W dniu 12.11.2021r. w Sompolnie została podpisana umowa na realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Piotrkowskiej w Sompolnie wraz z kanalizacją deszczową”, które zostanie sfinansowane z państwowego funduszu celowego Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Umowa została podpisana przez Wojewodę Wielkopolskiego Pana Michała Zielińskiego oraz Burmistrza Miasta Sompolno Pana Romana Bednarka, przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Sompolno Magdaleny Podlasińskiej.

Kwota dofinansowania – 1 341 209,87 zł,

Suma wydatków kwalifikowanych – 1 916 014,10 zł.

Przedsięwzięcie będzie polegało na przebudowie drogi gminnej, ul. Piotrkowskiej w miejscowości Sompolno, w szczególności: wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni z betonu asfaltowego dla ruchu KR2, wykonanie wzmocnienia istniejącej nawierzchni z betonu asfaltowego i doprowadzenie jej nośności do kategorii KR2, przebudowę chodników z betonowej kostki brukowej, przebudowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami i wpustami deszczowymi, wykonanie drogi dla rowerów, wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z aktywnymi znakami drogowymi, montaż tablic informujących o prędkości pojazdów.

Celem projektu jest poprawa stanu technicznego oraz dostosowanie dróg do potrzeb jej użytkowników, a także zapewnienie bezpieczeństwa rowerzystom i pieszym.

Dzięki realizacji przedmiotowej inwestycji poprawi się jakość infrastruktury drogowej na terenie gminy, a także dzięki przebudowie chodnika oraz wykonaniu ścieżki rowerowej- zwiększy się bezpieczeństwo tzw. niechronionych użytkowników drogi: pieszych, rowerzystów i dzieci idących do szkoły.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane